Działanie 1.3 Gospodarka o obiegu zamkniętym ma na celu wsparcie mikro, małych oraz średnich przedsiębiorców prowadzących swoją działalność gospodarczą na terenie makroregionu Polski Wschodniej w realizacji kompleksowych projektów na rzecz wdrożenia modelu biznesowego GOZ-transformacji. Działanie podzielone jest na dwa etapy:
- Etap I – Opracowanie modelu biznesowego GOZ-transformacji
- Etap II – Wdrożenie modelu biznesowego GOZ-transformacji
W ramach etapu I wybrani przedsiębiorcy wezmą czynny udział w opracowaniu modelu GOZ-transformacji swoich firm. We wsparciu z wyspecjalizowanym podmiotem przeanalizowane zostaną m.in.: zachodzące do tej pory procesy produkcyjne, schemat logistyczny, cykl życia produktów czy zarządzanie zasobami. Określone zostaną rekomendacje i działania możliwe do podjęcia w celu przejścia na gospodarkę o obiegu zamkniętym w przedsiębiorstwie. Całość zostanie zebrana w modelu GOZ-transformacji – dokumencie, który stanowi podstawę do udziału w Etapie II, polegającym na działaniach wdrożeniowych modelu GOZ, w tym również inwestycjach.
Wraz z opublikowaniem przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości listy ocenionych projektów złożonych w terminie 16 lipca – 19 września 2024 roku w ramach Etapu I Działania FEPW 1.3 Gospodarka o obiegu zamkniętym w MŚP mamy przyjemność poinformować o sukcesie naszych klientów startujących w konkursie.
Spośród 220 wybranych projektów do dofinansowania na liście znalazło się 12 projektów naszych klientów!
Każdy z naszych klientów otrzyma 92 218 zł przeznaczonych na opracowanie spersonalizowanego modelu GOZ-transformacji, bez jakiegokolwiek wkładu własnego. Opracowany model umożliwi im start w naborze do Etapu II, w którym będą mogli dokonać działań i inwestycji wdrażających rekomendacje gospodarki o obiegu zamkniętym zawarte w dokumencie, m.in.:
- zakup nowoczesnych maszyn produkcyjnych oraz systemów oprogramowania, pozwalających na realizację założeń ekoprojektowania, zwiększenie efektywności produkcji czy zredukowanie generowania odpadów
- inwestycję mające na celu zwiększenie odnawialnych źródeł energii w bilansie energetycznym przedsiębiorstwa
- wdrożenie do oferty eko-innowacyjnych usług, np. usługi naprawy i regeneracji produktów
- udział kadry kierowniczej i pracowników w szkoleniach dotyczących realizacji zasad gospodarki o obiegu zamkniętym
- wdrożenie symbiozy przemysłowej
Dziękujemy za wieloletnie zaufanie i gratulujemy sukcesu w projektach.
Zachęcamy do śledzenia zakładki Nabory oraz Aktualności, aby na bieżąco otrzymywać informacje dotyczące naborów projektów do konkursów w ramach Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej oraz innych programów.
W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu.
Najnowsze komentarze